Vücut fırçalamak ne işe yarar?

  • 25 Şubat 2019
  • 113 kez görüntülendi.
Vücut fırçalamak ne işe yarar?

Pürüzsüz bir cilt ve ölü derilerden vücudu arındırmak için her gün yeni bir uygulama ile karşı karşıyayız. İşte bu yöntemlerin arasında en yenileri ve vücuda oldukça fayda sağlayan kuru fırça ile vücudu fırçalamak! Kulağa her ne kadar can acıtı gibi gelsede vücudunuza kullanacağınız bu fırçalar vücudunuza göre ayarlanmış yumuşak kıllı fırçalardır. Son zamanlarda yaygın olarak duyduyuğumuz vücudu kuru fırçalama işlemi sinir uçlarınızı uyararak güne daha enerjik hissetmenizi sağlıyor! Hadi gelin vücudu kuru fırçaladığınızda vücudunuza olacak değişiklikleri hep beraber inceleyelim!

SİNİR UÇLARINIZI UYARIYOR!

Kuru bir vücut fırçası ile vücudunuza enerji verebileceğinizi biliyor muydunuz? Farkındayız bu sorumuz kulağa çılgınca geliyor olabilir ancak sinir uçlarınızı uyarmaya yardımcı olan vücudu kuru fırça ile fırçalama tekniği cildinize enerji vermeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda vücutta peeling etkisi görerek ölü derilerden kurtulmanıza da yardımcı oluyor.

KURU FIRÇALAMA TEKNİĞİ HANGİ ALANLARA İYİ GELİYOR?

Vücudunuzu kuru bir vücut fırçası ile fırçaladığınızda vücudunuzdaki kan akışını dengeleyerek vücudunuzun alt katmanlardaki yağları yumuşatmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda selülit sorunu yaşayanların yüzünü güldürüyor!

VÜCUT FIRÇASI İLE FIRÇALAMA NASIL YAPILIR?

Fırça denince aklınıza canınızı acıtacak sert kılları olan fırçalar gelmesin! Eczane ya da bakım mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz ince kıllı yumuşak vücut fırçası bulabilirsiniz. Vücudunuz kuruyken vücudunuzun her bölgesinde dairesel hareketler yaparak vücudunuzu fırçalayın. Ancak vücudunuzu bu uygulamayı yaptıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın! Bu uygulamayı hafta içersinde 1 veya 2 kez fırçalayabilirsiniz.

VÜCUDUNUZU FIRÇALARKEN BU HAREKETLERDEN UZAK DURUN!

-Vücut fırçası her ne kadar vücuda uygun ince kıllardan ve vücudu tahriş etmeyecek şekilde yapılsada insan gücü ile sert bir şekilde uygulandığında vücutta tahrişe neden olabilir. İşte bu yüzden fırçayı kullanırken olabildiğince nazik kullanarak vücudunuza uygulayın.

-Vücut fırçası kullanırken olabildiğince doğal kılları olan fırçaları tercih edin. vücudunuza sonrasında uçucu yağ kullanabilirsiniz.

-Bu uygulamayı vücut bakımınız için hayatınızda alışkanlık haline getirmeye özen gösterin. Vücudunuzu fırçalarken bu süreyi yaklaşık olarak 2 dakikayı aşamamasına özen gösterin.

-Her vücut fırçalama sonrası duş almayı ihmal etmeyin ve fırçanızı 2 haftada bir kere sabunla yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ