Şenol Güneş’ten Arda Turan ve Caner Açıklaması: Yaşına Başına Bakmam, Oynatırım

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi. Güneş, Arda Turan ve Caner Erkin konusunda da açıklama yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı, ‘Arda’nın Caner’in suç unsuru var mı? Etik olarak yanlışlar var. Kaliteliyse yaşına bakmam alır oynatırım.’ dedi.

  • 18 Mart 2019
  • 515 kez görüntülendi.
Şenol Güneş’ten Arda Turan ve Caner Açıklaması: Yaşına Başına Bakmam, Oynatırım

Şenol Güneş sözlerine ‘Bugün 18 Mart, Çanakkale Şehitleri Anma Günü. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün özgür yaşıyorsak, onların sayesindedir. Milli Takım’da yeni bir dönem başlıyor, ilk hedefimiz Avrupa Şampiyonası’na katılmak olacak. Tüm TFF başkanlarına ve tüm Milli Takım teknik direktörlerine teşekkür ederim. Eğer Milli Takım ortak değerimizse, gelin birlikte konuşalım, ortak doğruda buluşalım. Birlikte çalışalım, birlikte hareket edelim. Yaptıklarımızın daha iyisini yapalım. Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası için buradayım ama herkes biliyor ki şu an geçici süreyle buradayım.’ diyerek başladı.

‘AYRIM İSTEMİYORUM’

Türk halkına seslenen Şenol Güneş, ‘Ülkemizde çok değerli teknik adamlar ve oyuncular var. Derin bir nefes alıp yeniden başlayalım. Biraz düşünelim, sakinleşim ve yeni bir adım atalım. Yeni bir vizyon ile yola çıkıyoruz. Herkesin seveceği, gurur duyacağı bir milli takım oluşturmaya çalışacağıma söz veriyorum. Biz kültürü olacak, ayrım istemiyorum. Halkın takımı olacağız. Hem iyi oynayacağız hem de iyi sonuçlar alacağız. Milli Takım’ın oyunu ve sonuçlarıyla gurur duyacağız. Bu takımla gurur duyuyorum cümlelerini duymak istiyoruz. Çalışkanız, dürüstüz, en iyisini yapacağımıza inanıyoruz. İnsanlar mutlu ve umutlu olmak istiyor. Futbolda bunu sağlamak için elimizden geleni yapacağız. En büyük arzum, ülkemizin insanlarının birlikte yüzünün gülmesi. Biz büyük bir ülkeyiz neden en iyi olmayalım? İnsanlığa ve dünyaya sevgiyi öğretelim. Sevmeyi öğretmeliyiz. Çalışmalarımızda net ve açık olacağız. Bu bakımdan fark yaratacağımızı düşünüyorum. Sevginin olduğu yerde başarı olur. Özgürlük ve cesaret başarının anahtarı olacak. Sinmişliği, bezginliği ve isteksizliği arzuya çevirmeliyiz. FIFA sıralamasında 41. sıradayız, Türkiye başlangıç olarak ilk 10 arasında yer almalı. Geçmiş başarılarla herkes övünebilir, şimdi yeni bir vizyon getirmek istiyoruz.’ dedi.

MEHMET TOPAL AÇIKLAMASI

Milli Takım kampından ayrılan Mehmet Topal ile ilgili konuşan Şenol Güneş ‘Mehmet Topal aramızdan ayrıldı. Burada olmasını isterdim ama sakatlığı var ve tedavi olmak için gitti. Ancak oynamasa da takımın parçası olduğunu hissetsin istedim. Mehmet Topal önemli bir isim, kaptanlardan bu nedenle olması iyi olacaktı.’ diye konuştu.

ARDA TURAN VE CANER ERKİN YORUMU

Biz oyuncu üreten bir ülke olmalıyız. Arda, Emre, Burak, Çağlar’ların sayılarının fazla olması lazım. Öyle bir noktadayız ki, oyuncular bozuluyor. Biz bozuyoruz. Bunda benim de tabii ki sorumluluğum var. Peşin hükümle gelmiyorum. Özel hayatı yanlışsa zaten almazsın. Caner ya da Arda fark etmez. Hukuken suç unsuru var mı? Yok. Etik olarak düzeltilebilir mi? Evet, o zaman alırız. Bir oyuncu üretmek 10 sene alıyor. Arda, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bileğidir. Takımında da oynuyor. Tartışmayı bir oyuncu üzerinden de yapamayız. ‘Arda’nın Caner’in suç unsuru var mı? Etik olarak yanlışlar var. Kaliteliyse yaşına bakmam alır oynatırım. ‘Alayım Arda’yı da memnun edeyim’ diye bir şey yok.’Emre Belözoğlu şu anda var belki 3 ay sonra olmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ