İnter Paraşüt’le Yamaç Paraşütü Keyfi

  • 14 Nisan 2019
  • 623 kez görüntülendi.
İnter Paraşüt’le Yamaç Paraşütü Keyfi

Yamaç paraşütü sporu birçok insanın yapmak istediği ancak bir o kadarda çekindiği bir spordur. Bunun en önemli sebebi tehlikeli bir spor olarak görülmesidir. Ancak bu uçuşları gerçekleştiren kulüplerin bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalar ve bilinç sayesinde uçuşlar oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Buradaki önemli husus yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmek isteyen bireylerin uzman kişilere başvurması gerekmektedir. İnter Paraşüt’e başvuruda bulunan ve aynı zamanda koşulları sağlayan her insan uçuş gerçekleştirebilmektedir

Bulutlara ulaşmak isteyen ve doğa aşığı olan her bireyin başvurmak isteyeceği hava sporunun adı yamaç paraşütüdür. Paraşüt sayesinde gökyüzünün maviliğinde kaybolacak hatta kimi zaman kuşlarla birlikte olup özgürlüğün tadını hissedecektir.

Tüm dünyada oldukça geniş bir kitleye hitap eden yamaç paraşütü ülkemizde de giderek önem kazanmaktadır. Özellikle Ölüdeniz civarlarında yayılmaya başlayan bu spor günümüzde İstanbul dahil olmak üzere bir çok şehirde gerçekleşmektedir. İstanbul civarlarında yamaç paraşütü açısından en önemli uçuş noktası Çatalca Ormanlı mevkisidir. İstanbul’da da yamaç paraşütü uzman pilotlarla birlikte rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sizde bulutlara dokunmak istiyorsanız,  www.interparasut.com websitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ